Sevgililer Günü Kapadokya Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Sevgililer gününü Kapadokya’da 3 gece 4 gün harika bir programla hep beraber kutluyoruz...

Aşk Vadisinin muazzam güzelliğinden bahsetmeden önce Kapadokya’yı genel olarak biraz tanıyalım. Nevşehir’in şahane bir bölgesi olan Kapadokya’nın tarihi epey eskilere dayanıyor. 60 milyon yıllık bir birikim olan bu yer şehir olarak bulunmasa da içinde rengârenk toprakları ve peribacalarını barındıran harikulade bir bölge. Sabırla bu hale gelen bölge aynı zamanda ‘’ Beyaz Atlar Ülkesi’’ olarak da biliniyor. Komşusu olan Aksaray, Niğde, Kayseri illerinin de baş tacı olan Kapadokya, sizlere görsel bir şölen sunmaya hazır. O halde ne bekliyorsunuz! Ancak anlatacaklarımız daha bitmedi.

Tur Programı

1. Gün: Bursa - Nevşehir

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalardan alarak Nevşehir'e doğru gece yolculuğumuz başlıyor.


2. Gün: Göreme Açık Hava Müzesi – Derbent – Güvercinlik – Üç Güzeller – Avanos – Uç Hisar – Onxy Taş Atölyeleri – Çanak/Çömlek Atölyeleri

Rehberlerimizin anlatımı eşliğinde 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Kızılırmak kenarında alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. Sırası ile Derbent, Güvercinlik, Üç Güzeller, Avanos, Uç Hisar gezimizi gerçekleştiriyor, yöreye ait birbirinden farklı hikâyeleri rehberlerimizden dinliyoruz. Bir sonraki durağımız Hitit döneminden gelen 4000 yıllık el sanatı merkezindeki Çanak-Çömlek atölyelerini geziyoruz ve beraberinde bölgeden çıkarılan madenlerin işlendiği Onxy Taş atölyelerini ziyaret ediyoruz. Bugünkü turumuzu tamamlayıp otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamayı otelimizde gerçekleştiriyoruz. (Dileyen misafirlerimizse bizlerle akşam mağara içerisinde düzenlenecek olan ve birçok gösterinin yapıldığı Türk gecesine katılabilirler. Türk gecesine katılmak isteyen misafirlerimiz tur öncesinden isimlerini bildirmesi gerekmektedir.)


3. Gün: Derinkuyu Yeraltı Şehri – Kaymaklı Yeraltı Şehri – Ihlara Vadisi – Tuz Gölü

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Kaymaklı Yeraltı Şehri. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra  


4. Gün: Ihlara Vadisi – Tuz Gölü

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Vadi gezimiz sonrası bölgedeki gezimizi tamamlayarak  Bursa'ya doğru yola çıkıyoruz.. Öğle yemeği ardından Tuz Gölünde mükemmel gün batımını izleyerek bölgeye veda ediyoruz. (Dönüş yolu trafik yoğunluğuna bağlı olarak Tuz Gölü programdan çıkartılabilir.) Gece geç saatlerde Bursa'ya ulaşıyoruz. Başka bir Tatilkaresi Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlarla Ulaşım Hizmeti,
Araç İçi İkramlar, (Meyve suyu, Cola, Fanta, Çay, Nescafe)
Mustafa Hotel'de 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
Mustafa Hotel'de 2 Açık Büfe Kahvaltı,
Mustafa Hotel'de 2 Açık Büfe Akşam Yemeği,
Koltuk Sigortası,
Tursab Seyahat Sağlık Sigortası,
Rehberlik ve Refakat Hizmeti.
Tur Boyunca Profesyonel Fotoğraf ve Video Çekimleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar,
Yemeklerde Alınan İçecekler,
Tüm Öğle Yemekleri,
Ekstra Turlar,
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Sevgililer Günü Kapadokya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Turumuz 3 gece 4 gündür. 3 gece otel konaklaması bulunmaktadır.


  Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
  Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

  Turlarımız 13 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

  Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
  • Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
  • Neoplan Cityliner/Tourliner: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)
  • Mitsubishi Safir: 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

  Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
  • Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı


  İptal Şartları

  Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Tatilkaresi Turizm misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Yol yoğunluğu ve trafik gibi sebeplerden aracın gecikmesi durumundan acente sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

  Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir. Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilkaresi Turizm kesinlikle sorumlu değildir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 14/11/2018 tarihinde hazırlanmıştır.