Bursa Çıkışlı Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Bursa - Ankara - Kars

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarımızdan aldıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde Ankara'ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 6 Saat süren yolculuğumuzun ardından saat 17:30 tren hareketine kadar kısa bir serbest zaman veriyoruz.  Saat 17:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuz da odalarımıza yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda. 


2. Gün: Erzincan - Erzurum - Kars

Gün boyu sürecek tren yolcuğunda muhteşem Doğu Anadolu kış manzaralarını fotoğraflıyor, restoranımıza çay - kahve keyfi yapıyoruz. Manzaralar eşliğinde Kars'a ulaşıyor ve garda bizi bekleyen aracımızla otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklamayı otelimizde gerçekleştiriyoruz.


3. Gün: Kars Şehir Gezisi - Rus Taş Yapıları - Kiliseler - Müzeler - Tarihi Sokaklar - Sarıkamış - Boğatepe Köyü - İlk Peynir Müzesi - Aşıklar Atışması

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kars Kalesi, Kars Müzesi, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal´in evi ve Ortodoks Kilisesi, Alexander Nevski Kilisesi geziyor Rus dönemi taş yapıları Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye binasını geziyoruz. Türkiye'nin ilk Peynir Müzesi Boğatepe Köyü Peynir Müzesi’nde Eski Kaşar, Gravyer ve Çeçil Peynirleri yapımı hakkında edinilen bilgi sonrasında kaşar ve bal alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış Anıtı gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklamayı otelimizde gerçekleştiriyoruz.


4. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait Katedral, Arpaçay, SurpKirkor, SurpPirgiç (Keveli Kilise) geziyoruz. Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Kervansaray'ı geziyor ve Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl üzerinde kızaklar ile gezinti yapabilirler, dileyen konuklarımız ise Buz tutmuş Çıldır Gölü’nde balık avı safarisi ile buzların kırılmasıyla tutulan balıkların tadına bakabilirler. Safari sonrası Aktaş Gölü manzarasının seyredilmesi ve fotoğraf molası için Kale’de serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Otelimize hareket ediyoruz . Akşam yemeği ve konaklamayı otelimizde gerçekleştiriyoruz.


5. Gün: Kars - Ankara

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından saat 08:00'da gara hareket ediyoruz. Doğu Anadolu’nun eşsiz kış manzaraları eşliğinde 24 saat süren tren yolculuğumuzun ardından Ankara'ya ulaşıyoruz.


6. Gün: Ankara - Bursa

Kars turumuzun son günde sabah 07.25 de istasyonuna ulaşıyoruz ve Bursa'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 Saat süren yolculuğumuzun ardından Bursa'ya ulaşıyoruz. Başka bir Tatilkaresi Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Gidiş - Dönüş Tren Bileti
Bursa - Ankara - Bursa Ulaşım
Bölgedeki Bütün Ulaşım Hizmetleri
3 Gece Otel Konaklaması 
2 Gece Yataklı Vagon Konaklaması
3 Sabah Kahvaltısı
3 Akşam Yemeği
Rehberlik Hizmeti
Araç İçi İkramlar1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınacak İçecekler
Kişisel Harcamalar

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Bursa Çıkışlı Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  GENEL ŞARTLAR
  Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 5 gece 6 gün olup, 3 gece otel konaklaması, 2 gece Doğu Ekspresi yataklı vagonda konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilkaresi Turizm'in sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilakresi Turizm’de saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilkaresi Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 20 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibüs ile ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
  REHBER TAVSİYESİ
  Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

  İKLİM ŞARTLARI
  Doğu Anadolu bölgemizde karasal iklim hâkim olmaktadır. Karasal iklim kışları soğuk ve karlı geçen, yazları ise sıcak ve kurak geçen iklim türüdür. Bu iklim türünde kış erken başlayarak karın 90 gün yerin üzerinde kalmasına sebep olmaktadır. Yazlarda kış gibi erken başlayarak sıcaklık yüksek olmaktadır. Fakat bu bölgemizde nem oranı yüksek olmadığı için sıcaklık fazla yüksek hissedilmemektedir. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları fazla olmaktadır. Bununla beraber yıllık sıcaklık farkları da yüksek oranda olmaktadır. Yazları sıcak ve kurak geçer, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır.
  Çok geniş ve yükselti farkları olan bir bölge olduğu için iklim özelliği de farklılıklar göstermektedir. Erzurum Kars bölümü kışın sert geçtiği sıcaklığın en düşük olduğu kesimdir. Bu bölgede sıcaklık -40 dereceye kadar düşmektedir. Yıllık yağış miktarı bu bölgede daha fazladır.
  Kış mevsiminde yağışlar kar şeklinde görülmektedir ve uzun süre yerde kalmaktadır. Yazları sıcaklık 20 derecenin üzerine kadar çıkmaktadır. Yukarı Fırat bölümü daha güneyde kalarak ve yükseltinin az olması nedeni ile sıcaklık değerleri yıl içerisinde daha yüksektir. Bu bölgede de kış yağışları fazla, yaz mevsimi ise kurak geçmektedir.

  GEZİ ARAÇLARIMIZ
  MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.


  İptal Şartları

  İade Koşulları 
  Misafirlerimiz, satın aldıkları Karayolu seyahati ile gerçekleşen tüm konaklamalı Yurtiçi turlarda; tur hareketine  30 gün kalan %100 iade ve tarih değişikliği hakkına sahiptir. Tur hareketine 30- 15 gün arası zaman kala sadece ulaşım ( tren ve uçak biletleri ) kısmına denk gelen ücretlerinde zarar görürürler. Her tur tarihi için bu rakam değişkenlik göstermektedir ve ayrıca hesaplanarak rezervasyon sahibine iletilmektedir. 14 günden daha az zaman kala tur iptali ve tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde değişiklik veya iptal yapılabilmesi için; yolcumuzun tur satın alma işlemi esnasında İptal iade güvence paketi satın almış olması gerekmektedir. 

  İptal iade güvence paketi detayları ; 
  Konaklamalı Turlarımızda; Tur Hareketine 14 günden daha az zaman kala Tur İptali yada tarih değişikliği yapılamaz. Bu süre içerisinde İptal ve Değişiklik işlemleri yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 3 gün (72 saat) kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya sadece ulaşım ( Tren ve uçak bileti ) hariç kısmının % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon ve satın alma işlemi esnasında yapılır. Tur paketinin bir parçasıdır ve daha sonra kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz, yada online rezervasyon sırasında İptal iade güvence paketini de seçerek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Güvence paketi ücreti aşağıda yer alan fiyat aralığına isabet eden toplam rezervasyon bedeline göre sistem tarafından otomatik hesaplanır ve tur ücretine ilave edilerek satın alınır.

  500 TL ye kadar olan Rezervasyonlarda;  + 20 TL
  501  -  1000 TL arası Rezervasyonlarda;   +30 TL 
  1001 - 2000 TL arası Rezervasyonlarda;   +40 TL  
  2001 - 5000 TL arası Rezervasyonlarda;   +50 TL
  5001 - 10.000TL arası Rezervasyonlarda; +80 TL 

  Tur Ulaşımları ve iadesi Hakkında ;
  Bu turumuzun karayolu ulaşım kısımları Tatilkaresi Turizm sorumluluğunda olup iptal iade şartları yukarıda belirlenen şekildedir. 
  Turumuzun Uçak ve Tren seyahati ''Bilet ücreti'' tutarlarının iadesinde taşıyıcı firmanın bilet kuralları geçerlidir. Seyahat acentamız Uçak veya Trenli turlarda ''biletli yolcu taşımacılığı'' hizmetini bir başka kurumdan satın almış olduğu için tamamen aracı konumdadır ve sadece yolcu biletinin temini konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Misafirin talebi üzerine turun iptal edilmesi veya tarih değişikliği hallerinde ''Bilet cezai şartları'' misafirimize iletilir ve oluşacak olan ceza-i şartlar, kesintiler misafirimizin sorumluluğundadır. Bu nedenle yukarıda belirtilen İptal iade Güvence Paketi Uçak ve Tren biletlerini kapsamamaktadır.