Baştan Sona Karadeniz Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

En büyük bölgelerimizden biri olan Karadeniz Bölgesi, ülkenin yaklaşık altıda birini teşkil eder. Doğuda Ermenistan ve Gürcistan sınırı,batıda Adapazarı Ovası ve Bilecik dolayları, kuzeyde Karadeniz ve güneyde Çoruh ve Keltik vadilerini güneyden çeviren dağlarla çevrilidir. Batı, Orta ve Doğu Karadeniz alt bölümlerinden meydana gelir.Bu bölgede dağlar, doğuya doğru gittikçe yükselir ve kıyıya paralel birkaç sıra halinde uzanır. Kıyı bölgesinde Kızılırmak ve Yeşilırmak deltalarının meydana getirdiği geniş ovalar ve bunların hemen gerisinde 3500 m’yi aşan yüksekliğe sahip Rize Dağları bulunur. Bu dağların en yüksek noktası Kaçkar Tepesi 3932 m yüksekliktedir. Bu dağlar Kop ve Zigana geçitleriyle aşılır. Doğu Karadeniz bölümünün diğer iki dağı Akdağ ve Mescit Dağıdır.Orta Karadeniz bölümündeyse Giresun Dağlarının batısında yer alan Canik Dağları bulunur. Küre ve Köroğlu dağlarının yer aldığı batı bölümünde iyice alçalan sıradağlar Kızılırmak Vadisinden sonra tekrar yükselir ve Ilgaz Dağında bu yükseklik yaklaşık 2550 m’ yi bulur.

Tur Programı

1. Gün: Bursa - Eskişehir - Sinop

Saat 22.00'da Kent Meydanı önünden Eskişehir üzerinden Sinop istikametinde rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: Sinop - Samsun - Fatsa

Yapacağımız gece yolculuğu ve yolda verilecek olan molaların ardından sabah ilk olarak ülkemizin en kuzeyinde bulunan Sinop’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı serpme kahvaltı şeklinde yaptıktan sonra bölgeyi gezmeye başlıyoruz. İlk olarak tarihi Sinop cezaevini geziyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili ve yıllarca cezaevi olarak kullanılan şu anda müze olan Sinop cezaevi dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olmuştur. Tarihi cezaevi gezimizin sonrasında vereceğimiz serbest zaman diliminde şehir merkezinde gezintiye çıkıyoruz. Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında merkezden ayrılıp ardından buzulların aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya’nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos koyuna gidiyoruz. Şehir merkezine on bir km uzaklıkta bulunan koyun iç kısımlarına doğru gidildikçe ormanlaştığını doğanın tüm güzelliğiyle yüzünü size gösterdiğini göreceksiniz. Geçmişte savaş gemilerinin gizlenmesi ve günümüzde balıkçıların fırtınalı havalarda sığınmak için kullandıkları yerdir. Gezimizin ilk günü olması ve Sinop’unda zengin bir şehir olmasından dolayı buradaki gezimizi biraz uzatıyoruz ve öğle yemeğimizi burada Sinop’un meşhur mantısını yiyerek karşılıyoruz. Keyifli bir öğle yemeğinin ardında bu güzel şehre veda ediyoruz ardında Samsun Üzerinden Fatsa’ya doğru hareket ediyoruz. Bölgedeki otelimize ulaşıyoruz. Odalarımızın anahtarlarını alıyoruz ve dinlenmek günün yorgunluğunu atmak üzere kısada olsa odalarımıza çekiliyoruz. Akşam yemeğimizi otelde açık büfe şeklinde aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz otelde bulunan etkinliklere katılabilir dileyen misafirlerimiz ise Karadeniz’in bu güzel şehrinin tadını çıkarabilir.

Karadeniz’de sizlerin de bir evi var artık gerek operasyonu yapan ve yöneten kişilerin Karadenizli olması gerekse Karadeniz insanın misafirperverliği sizleri konaklama yaptığımız otele yaklaşık olarak on kilometre mesafede bulunan şimdiki adı Büyük Koç köyü yöre halkının Bice olarak bildiği bu köye davet ediyor. Çoban ateşi etrafında çay mısır veya közde patates yöre halkının deyimi ile közde gostil gecenin tüm güzelliği ve havanın tüm temizliği ile sizlerle ulaşım ve diğerleri tamamen ücretsiz olup Karadeniz insanın sıcaklığı ile sizleri birleştirip gezinin ilk gününden birlik ve beraberliği yakalamak adına yapılmıştır.

Sabah Kahvaltısı: Yolda alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Antakya'da menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.


3. Gün: Trabzon - Akçaabat - Batum - Hopa

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Trabzon’a varıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u almasıyla camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Ayasofya Müzesi gezimiz ardından öğle yemeğimiz için Zigana Yörük Çadırı Restorana giriyoruz. Manzara karşısında büyüleneceksiniz Yemeğimiz Sonrasında Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıp ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkte 1934 ve 1937 yıllarında iki kez kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşkü gezimizin ardından Sarp Sınır Kapısına doğru hareket. Sarp sınır kapısında araç değişikliği yapılıp diğer taraftan kiralanan bir araç ile geziye devam edilecektir. Yurtdışı çıkış harcı ve orada yapılacak olan gezi için toplam ödenmesi gereken bedel 50 TL dir. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’a giriş yaptığımızda Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`in Mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio ( Apsaros ) Kalesi'ni görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Sonrasında; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra arzu eden misafirlerimiz Bölgeye özel Gürcü Gecesi eğlencesine katılarak akşam yemeği eşliğinde eğlenip Batum a özel ışıklı su gösterilerini izleyebilirler. (Extra) Gürcü Gecesine katılmak istemeyen misafirlerimiz Batum akşamında eğlence mekânlarından yararlanabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte toplanma ve tekrar Türkiye’ye dönüş, konaklama otelimizde. Hopa’da bulunan otelimizde akşam yemeği almayıp bu ihtiyacımızı Batum’da ekstra olarak karşılıyoruz. Batum’a gelmek istemeyen misafirlerimiz otelimizde kalıp, Hopa şehir merkezini dolaşabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)


4. Gün: Artvin -Borçka - Karagö l- Ayder Yaylası

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Artvin’in Borçka ilçesine doğru hareket edip bizleri bekleyen minibüslerle buluşup UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Karagöl’e ulaşıyoruz. (Karagöl gezimiz bölgeden kiralanan minibüslerle yapılacak olup tur ücretine dahil değildir.) Denizden yüksekliği 1500 metrede ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikasıdır. Ladin, Köknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl gezimiz ardından Dünyadaki cennet Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi’ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş Köprüsünde fotoğraf molası ardından Fırtına Vadisinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ayder yaylasına varış. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Karadeniz in göz bebeği Ayder Yaylası’nda 1350 metre yükseklikte, yeşilliğinde kaybolacağınız, akan şelalelerinde huzur bulacağınız Karadeniz'in en çok ün yapmış yeri olan bu güzel yaylasında Gelin Düveni Şelalesini görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Ayder Yaylasın da ekstra turlara katılırken;

Arzu eden konuklarımız için farklı tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz.
1.Seçenek; Zil kale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu; Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek Sevdaluk dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zil Kale’ye doğru yola çıkıyoruz. Zil Kale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 metre, Çat Deresi’nden ise 100 metre yükseklikte bulunan Zil Kale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Ekstra Kişi Başı 50 TL
2.Seçenek; Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda Rafring Ekstra Kişi Başı 60 TL

Yaylada serbest zaman dilimin de ise yöre insanlarıyla keyifli sohbetler yapma imkânı bulabilirler. Yayla otelimize yerleşme sonrası akşam yemeği ardından serbest zaman. Doyumsuz eğlence ve günümüz sona eriyor. Konaklama yapacağımız otel Pirikoğlu Otel (Yayla Tipi Otel)
Akşam yemeğinin hemen ardından tüm misafirlerimiz için otelin hemen önünde tulum eşliğinde eğlence yapılacaktır. Horon bilmek değil ama o çembere girmek zorunludur.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.


5. Gün: Rize - Uzungöl - Sürmene - Trabzon

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Rize şehir merkezine hareket. Rize Kalesini panoramik görüp yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllar önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra Pazar – Çayeli istikametinden Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan geçerek Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöle ulaştıktan sonra dileyen misafirlerimizle Karadeniz bölgesinin en güzel ve doğallığını kaybetmemiş yaylalarından Karester ve Lustra yaylalarına gitmek üzere kiraladığımız minibüslerle yolculuğumuza başlıyoruz. (Ekstra Olarak) İlk olarak uzungölü pananomik bir şekilde görebileceğiniz yüksek bir noktada fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında çıkacağımız 2000m rakımlı lustra yaylasında serbest zamanımızın keyfini çıkarıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yaylada yetişen ve köylü kadınlarımızın hazırladığı karadeniz mısırının tadına bakabilirler. Lustra yaylasında ki serbest zamanımızı bitirdikten sonra daha yükseklere, 2200m rakımlı karester yaylasına çıkıyoruz. Burada ürettiği ürünlerin doğallığıyla ünü dilden dile yayılan Emine teyzemizin halis Karadeniz çayından, her sabah kendi ineklerinden sağdığı ballı sütünden içebilirsiniz. Ayrıca bu yaylada (eğer hava şartları uygunsa) sadece bir uçağın penceresinden görebileceğiniz manzarayı, yani bulut denizlerini görebilirsiniz. Fotoğraflarımızı çekip doğallığın keyfini çıkardıktan sonra yanımıza aldığımız o güzel hatıralarla birlikte minibüslerimize binip dönüşe geçiyoruz. Uzungöl’ün büyülü manzarasından sonra. Dönüş yolunda çay fabrikasına uğruyor ve bir çay yaprağının filizlenişinden bardağımıza gelinceye kadar geçtiği tüm aşamaları detaylıca inceliyor, görüyoruz ve yine yerinde uzmanından dinliyoruz ardından tüm çay çeşitlerinden içiyoruz ve bu fabrikadan çay alışverişi yapıyoruz. Aynı zamanda burada bahçesinden çay toplama fırsatı yakalıyoruz. Devamında Trabzon’un bıçağıyla ünlü ilçesi Sürmene’ye gidiyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Memiş Ağa Konağı ve Sürmene Bıçağı hakkında bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra Trabzon’un Sögütlü bölgesinde bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Otele varış ardında odalarımıza yerleşme ve akşam yemeğine kadar serbest zaman akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz Trabzon’da bir gezintiye çıkabilir dileyen misafirlerimiz ise rehberimizin bilgilendirmesi ile yine bölgede bulunan ve genellikle yöresel sanatçıların yer aldığı Zigana Yörük Çadırında gerçekleşecek olan akşam eğlencesine katılabilir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam yemeği otelde alınacak olup ücrete dahildir


6. Gün: Giresun - Ordu - Fatsa

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Trabzon’dan ayrılmadan önce yöresel ürünleri tatmak ve alışveriş yapmak üzere Akçaabat ilçesinde bulunan yöreselcimize doğru hareket ediyoruz burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından kirazın anavatanı olan Giresun’a ulaşıyoruz. Giresun’a vardığımızda bir yanımızda yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin kahramanlarından topal Osman’ın mezarının da bulunduğu Giresun kalesi diğer tarafımızda ise Karadeniz’in tek adası olan Giresun adası bizleri karılıyor. 3000 yıllık tarihiyle muhteşem bir destinasyon olan doğal alanı, surları, manzara tepeleri, çay bahçeleri ile şehrin en önemli turizm merkezi olan Giresun kalesine doğru hareket ediyoruz. Topal Osman’ın evini panoramik gördükten sonra denizi ayaklarımızın altında hissedeceğimiz kaleye ulaşıyoruz. Fotoğraf ve alışveriş molası sonrasında Giresun’dan ayrılarak fındığın başkenti Karadeniz’in incisi orduya ulaşıyoruz. Bölgenin simgesi haline gelen doğal bir seyir tepesi olan Boztepe’ye teleferik aracılığı ile çıkıyoruz ve burada siz değerli misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Çektiğiniz her kare fotoğraf içtiğiniz her yudum çay ayrı bir keyif ayrı bir anı bırakacak sizlerde Gezimizi tamamladıktan sonra ordunun şirin ilçesi Fatsa’daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamızı otelimizde gerçekleştiriyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam yemeği otelde alınacak olup ücrete dahildir


7. Gün: Samsun - Amasya - Çorum - Bursa

Gezimizin son gününde otelimizden ayrılıp Samsun istikametine doğru yola koyuluyoruz. Samsun’a vardığımızda ilk olarak Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun’a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru ’nu ziyaret edip Avustralyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Onur Anıtını görüyor ve gurubumuzla birlikte fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Karadeniz’in en güzel şehrinden ayrılıyoruz. Samsun gezimiz sonrasın da şehzadeler şehri Amasya’ya varış ve öğle yemeği için gurubumuza serbest zaman veriyoruz. Yeşilırmak kıyısına kurulmuş olan bu güzel kentimizde yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesini geziyoruz. Müzede Hititler’den Romalılar’a, Selçuklu’dan Osmanlı'ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik seyri sonrasında sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını görüyoruz. Ferhat ile Şirin’in hikâyesini rehberimizden dinleyip Yalı boyu evlerinin fotoğraflanmasından sonra Çorum istikametinden Bursa için dönüş yoluna koyuluyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından gecenin ilerleyen saatlerinde Burs'ya varıyor ve bir başka Tatilkaresi Turizm etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlarla Ulaşım Hizmeti,
Araç İçi İkramlar, (Meyve suyu, Cola, Fanta, Çay, Nescafe)
4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
5 Sabah Kahvaltısı,
4 Akşam Yemeği,
Koltuk Sigortası,
Tursab Seyahat Sağlık Sigortası,
Rehberlik ve Refakat Hizmeti.
Tur Boyunca Profesyonel Fotoğraf ve Video Çekimleri,
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar,
Yurtdışı Çıkış Harcı Ve Ulaşım Bedeli,
Yayla Turları ve Karagöl Gezisi,
Tüm Öğle Yemekleri,
Teleferik Ücreti,
Gürcü Gecesi,
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Turlar,
 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Baştan Sona Karadeniz Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Turumuz 6 gece7 gündür. 5 gece otel konaklaması bulunmaktadır.


  Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
  Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

  Turlarımız 13 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

  Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
  • Mercedes Travego/Tourismo: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
  • Neoplan Cityliner/Tourliner: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)
  • Mitsubishi Safir: 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

  Midibüsler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
  • Isuzu Turkuaz: 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  Minibüsler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
  • Vw Volt: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  • Vw Volt El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  • Mercedes Sprinter: 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  • Mercedes Sprinter El: 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
   


  İptal Şartları

  Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Tatilkaresi Turizm misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Yol yoğunluğu ve trafik gibi sebeplerden aracın gecikmesi durumundan acente sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

  Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir. Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilkaresi Turizm kesinlikle sorumlu değildir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 14/11/2018 tarihinde hazırlanmıştır.