Gizemli Gap Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Türkiye için son derece önemli projelerden biri olan GAP, hayata geçtiğinde oldukça önemli bir yerde, oldukça önemli tarihi eserleri sular altında bırakmıştır. Birçok dini kitaplar, kutsal olarak bilinen bu alan Mezopotamya olarak da adlandırılmaktadır. Bu alanın yeniden yeşillenmesi, ölen tarımın yeniden kazandırılması yani kısaca Türkiye’nin gelişmesi için yapılan GAP projesi Fırat ve Dicle arasında kalan mitolojik masalların anlatıldığı bir alandır.

Gap turu bu alanda bu zamana kadar gelmiş olan hikayeleri ve bu alanın en güzel hallerini size sunmaktadır. Özellikle Fırat ve Dicle arasındaki kalan bu alanda insanların güzelliği ve kültürün hâlâ paylaşımcı özelliği taşıması, birçok müzenin hâlâ bu alanda yer alması bu turun anlamını daha derinleştirmiştir. Mardin’e gidip Hasankeyf'i göreceğiniz, Malabadi köprüsünü göreceğiniz, Balıklı gölü ve Nemrut'ta güneşin batışını izleyebileceğiniz ve aynı zamanda Milliyet Midyat Telkari alanını ziyaret ederek sıra gecelerine katılabilirsiniz. GAP turu bir bakıma Türk kültürünün en güzel özelliklerinden yararlanan insanlarla, güzel anlar geçireceğinizi garanti eder. Kendine has ve çok farklı bir mimarisi olan bu alanda, birçok tarihi alının hikayesini dinleyeceksiniz.

GAP turları, mutlaka ve mutlaka rehber eşliğinde yapılmaktadır ve bu alanların bütün hikayeleri mimarinin bütün detayları anlatılmaktadır. Tabi ki Mardin gibi bir yere gidip de bu yörenin en güzel damak tatlarına uyacak yemeklerini tatmamak olmaz. Lokantaya gittiğinizde gördüğünüz Ali Nazik kebabı burada çok daha başka bir şekilde yapılmaktadır ve bu kültürün kendine özgü yemeklerinden biri olmaktadır. Havuç dilimi baklavalar, içli köfteler, şıllık tatlısı ve çiğ köfteler son derece dikkat çekmekte bu kültür içerisinde harmanlanmaktadır.

Tur Programı

1. Gün: Eskişehir - Adana - Antakya

Belirtilen biniş noktalarından hareket ile ESKİŞEHİR – ŞEREFLİKOÇHİSAR – AKSARAY – POZANTI güzergahında ADANA’ya gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve Covid-19 tedbirlerine uygun olarak dağıtılan Tatilkaresi Turizm araç içi ikramları ile konforlu otobüsleri eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.


 


2. Gün: Adana - Antakya (Hatay)

Adana – Sabancı Merkez Camii – Taş Köprü –  Antakya - Asi Nehri – Mozaik Müzesi – St. Pierre Kilisesi – Habib-i Neccar Camii – Harbiye Şelalesi – Uzun Çarşı
 

Gezimize sabah yol üzerinde alınan (ekstra) kahvaltının ardından, ADANA şehir merkezine ulaşıyoruz. SABANCI MERKEZ CAMİİ ve ADANA TAŞ KÖPRÜ’yü panoramik olarak gördükten sonra, zengin kültürü ile bilinen, İSKENDERUN güzergahını izleyerek, BELEN GEÇİDİ’NE çıkarak AMİK OVASI ve AMANOS DAĞLARI’nın doyumsuz manzarası eşliğinde dinlerin ve dillerin kardeş gibi yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti Roma zamanında olimpiyatlar şehri olarak bilinen ANTAKYA(HATAY)’ya ulaşıyoruz. ANTAKYA’da yapılacak olan panoramik şehir turumuzun ardından (ekstra) alınacak öğle yemeğimiz için, yöresel ANTAKYA mutfağının ve lezzetli mezelerini ve meşhur HATAY KÜNEFESİ’ni tadabileceğimiz bir restoranda gidiyoruz. Mitolojik adıyla Orontes Nehri olan Suriye Dağları’ndan doğan SAMAN DAĞI’nda denize boşalan ASİ NEHRİ'ni görüp, dünyanın üçüncü mozaik müzesi olan ANTAKYA MOZAİK  MÜZESİ’ni, Hristiyanlığın ilk defa söylendiği ST.PİERRE KİLİSESİ’ni rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Daha sonra müsaitlik doğrultusunda  HABİB-İ NECCAR CAMİİ ve TÜRK-KATOLİK KİLİSESİ'ni görüp eski ve tarihi ANTAKYA evlerinin bulunduğu sokakta ufak bir yürüyüş yapıyoruz. Gezimizin sonrasında Antakya'dan yaklaşık 10 km ileride bulunan Daphne ve Apollon'un aşklarının geçtiği DEFNE’nin gözyaşları şeklinde anılan, HARBİYE (DAPHNE-DEFNE) ŞELALESİ’ne giderek şelaleyi izliyoruz. SABUN, İPEK ve DEFNE AĞACI gibi ürünleri almak isteyen misafirlerimize vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

*Sabah Kahvaltısı: Güzergah üzerindeki uygun bir tesiste (ekstra) alınacaktır.

*Öğle Yemeği: Antakya’da bir restoranda (ekstra) alınacaktır. 

*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Adana – Antakya (Hatay)  

*Yolculuk Mesafesi: Turumuzun bugünkü rotası toplamda yaklaşık 1100 km’dir.

*Konaklama Oteli: Savon Hotel, Ottoman Palace Thermal Resort, Anemon Antakya Otel vb.


3. Gün: Kahramanmaraş - Adıyaman

Kırıkhan – Hassa - Islahiye – Nurdağı- Kahramanmaraş – Pazarcık – Gölbaşı – Adıyaman – Karakuş Tümülüsü – Cendere Köprüsü – Arsemia –   Nemrut Dağı


            Siz Değerli Tatilkaresi Turizm Misafirlerimiz ile sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında ANTAKYA'dan ayrılıyoruz. KIRIKHAN–HASSA–ISLAHİYE-NURDAĞI güzergahı üzerinden KAHRAMANMARAŞ'a ulaşıyoruz. Sonrasında günümüzde meşhur MADO dondurması ile ünlü işletmenin doğuş noktası olan, ilk durağımız YAŞAR PASTANESİ’nde dondurma molası ve serbest zaman verdikten sonra KAHRAMANMARAŞ’tan ayrılarak, PAZARCIK–GÖLBAŞI güzergahı üzerinden ADIYAMAN’a ulaşıyoruz. Vardığımız noktada bizleri bekleyen minibüslerimize binip ikinci noktamız olan KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ’ne gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla ve mükemmel manzara eşliğinde Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettirdiği CENDERE KÖPRÜSÜ’ne ulaşıyoruz. Burada çekineceğimiz fotoğraf karelerinin ardından, KOMMAGENE KRALLARI’nın yazlık başkenti  ARSEMİA'yı görerek deniz seviyesinden 2100 metre rakımda olan NEMRUT DAĞI’na ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan tümülüsü ve DOĞU-BATI Toroslarını, burada bulunan devasa boyuttaki  heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ve bilgilendirmelerin ardından gün batımını seyrediyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek ADIYAMAN'da bulunan otelimize ulaşıp, akşam yemeği sonrası dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Adıyaman’da bir restoranda (ekstra) alınacaktır. 

*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Antakya – Kahramanmaraş – Adıyaman

*Yolculuk Mesafesi: Turumuzun bugünkü rotası toplamda yaklaşık 400 km’dir.

*Konaklama Oteli: Grand İsias Otel, Rabat Resort Hotel, Adıyaman Park Hotel, White Star Hotel vb.


4. Gün: Diyarbakır - Hasankeyf - Midyat - Mardin

Atatürk Barajı - Siverek - Diyarbakır - Batman - Hasankeyf - Midyat – Midyat Konuk Evi - Telkâriciler Çarşısı


            Siz Değerli Tatilkaresi Turizm Misafirlerimiz ile otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Türkiye’nin en büyük barajı ve en büyük bölgesel kalkınma projelerinden olan ayrıca Dünya’nın 6. büyük barajı olan ATATÜRK BARAJI’nı panoramik olarak gördükten sonrasında rehberlerimizin anlatımı eşliğinde SİVEREK güzergahı üzerinden DİYARBAKIR’a ulaşıyoruz. KARACADAĞ’ın binlerce yıl önce patlamasından sonra etrafta beliren onlarca kilometrelik taş ve kaya denizi manzarasıyla rengi kızıl bereketli topraklarda yolumuza devam ediyoruz. Diyarbakır’a vardığımızda Ulu Cami’yi ve Hasan Paşa Hanı’nı geziyoruz. Ardından Diyarbakır HEVSEL BAHÇELERİ’ni, DİYARBAKIR’ın bin yıllık on gözlü köprüsünü, MARDİN KAPISI’nı ve Hz.Adem ile Hz.Havva’nın oraya indirildiğine inanılan KIRKLAR DAĞI’nı ise rehberimizin anlatımı eşliğinde panoromik olarak geziyoruz ve kısa kısa fotoğraf molaları vererek bir sonraki durağımız olan Batman’a doğru yola çıkıyoruz. Ardından BATMAN güzergahı üzerinde takiple yakın bir zamanda tamamıyla sular altında kalacak olan HASANKEYF’e ulaşıyoruz. DİCLE NEHRİ üzerine kurulacak olan ILISU BARAJI nedeniyle bir kısmı  sular altında kalan yakın zamanda sular altında kalacak olan şehirde YENİ SARAY, MESCİT, GÖZETLEME KULESİ, BÜYÜK SARAY, ZEKÂT KUYUSU, ULU CAMİİ, MAĞARALAR gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik görüp EL RIZK CAMİİ’nin kalan eşsiz minaresini görüyoruz ve fotoğraf kareleri alıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman ardından TUR ABDİN bölgesinin kalbi olan SÜRYANİ cemaatinin en fazla bulunduğu ve en önemli yerleşmelerinden birisi olan Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. MARDİN’de ilk durağımız olan Midyat’ta  birçok dizinin çekildiği MİDYAT KONUK EVİ’ne gidiyoruz. El yapımı mimari tarzın en mükemmel örneklerinden biri olan bu konak gezisinin ardından TELKÂRİCİLER çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında MARDİN’de bulunan otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Batman’da bir restoranda (ekstra) alınacaktır. 

*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Adıyaman – Mardin

*Yolculuk Mesafesi: Turumuzun bugünkü rotası toplamda yaklaşık 450 km’dir.

*Konaklama Oteli: Ramada Plaza by Wyndham Mardin, Hilton Mardin, Kaya Ninova vb.


5. Gün: Mardin - Şanlıurfa

Deyrulzafaran – Kasimiye Medresesi – Ulu Camii – Abbaralar – Eski Ptt Binası – Mezopotamya Ovası – Harran Ovası – Höyük – Harran Konukevi – Şanlıurfa

 

            Siz Değerli Tatilkaresi Turizm Misafirlerimiz ile otelimizde alacağımız sabah kahvaltının ardından, MARDİN turumuz için yola çıkıyoruz. Otantik yapısı ile bizleri karşılayan, Süryanilerin 1000 yıldan daha fazla Patrikhane merkezi olarak kullandıkları  ve ismini SAFRAN bitkisinden alan DEYRULZAFARAN (SAFRAN MANASTIRI) ile gezimize başlıyoruz. Burada manastırın ŞİFAHANESİNİ, KİLİSESİNİ VE VAFTİZHANESİ’ni dolaşıp görerek MARDİN merkezine dönüyoruz. KASIMİYE MEDRESESİ ile devam ettiğimiz gezimizde medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu; yapıya serinlik katmakla birlikte SELSEBİL adı verilen çeşmenin yaşam döngüsüne benzetilerek anlatımını rehberimizden dinlediğinizde adeta büyüleneceksiniz. Gezimizin devamında rehberimizin EŞLİĞİNDE MARDİN SOKAKLARI, KIRKLAR KİLİSESİ, ABBARALAR, ESKİ PTT BİNASI, MARDİN ULU CAMİİ, ŞEHİDİYE CAMİİ, HATUNİYE CAMİİ VE MEDRESESİ gibi taş işçiliğinin ustalık eserlerinin sergilendiği yürüyüş güzergahımızda tekrar büyülenecek ve kendinizi başka bir dünyada hissedeceksiniz. Ardından serbest zamanla birlikte MEZOPOTAMYA ovasına karşı yorgunluk çayımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu HARRAN'a ulaşıyoruz. Konik kubbesiyle meşhur olan HARRAN evleriyle koruma altına alınan; HARRAN’DA ULU CAMİ KALINTILARI, HÖYÜK, ŞEHİR SURLARI VE GELENEKSEL HARRAN EVLERİ’ni geziyoruz. Ardından Şanlıurfa’da bulunan otelimize geçiyoruz. ŞANLIURFA'nın vazgeçilmezi sıra gecesine katılıyoruz. SIRA GECESİ’nde MIRRA’mızı içip ŞILLIK TATLISI ve ÇİĞKÖFTE’mizi yiyoruz (ekstra).

 

NOT: Şanlıurfa’da konaklamamız oda kahvaltı şeklindedir. Dileyen misafirlerimiz, sıra gecesinde akşam yemekli (ekstra) programımıza katılabilir.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Mardin’de bir restoranda (ekstra) alınacaktır. 

*Akşam Yemeği: Şanlıurfa’da sıra gecesinde (ekstra) alınacaktır.

*Güzergâh: Mardin – Şanlıurfa

*Yolculuk Mesafesi: Turumuzun bugünkü rotası toplamda yaklaşık 250 km’dir.

*Konaklama Oteli: Urfa Dedeman Otel, Nevali Otel,  El-Ruha Otel, Hilton Urfa vb


6. Gün: Şanlıurfa - Gaziantep

Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Göbeklitepe - Birecik - Kelaynak Kuşları - Halfeti Tekne Turu - Fırat Nehri - Rum Kale


            Siz Değerli Tatilkaresi Turizm Misafirlerimiz ile otelimizde alacağımız sabah kahvaltının ardından, BALIKLI GÖL HALİ-ÜL RAHMAN GÖLÜ VE CAMİİSİ, AYN-I ZELİHA GÖLÜ İBRAHİM PEYGAMBER MAKAMI, HZ.İBRAHİM’İN ATEŞE ATILDIĞI YER, RIZVANİYE CAMİİ, MEVLİD-İ HALİL CAMİİ’ni ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve GÜMRÜK HAN'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde kısa bir molası veriyoruz. Ardından  1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı etrafındakilere gösterip,taşın ne olduğunu araştırmasına rağmen ve GÖBEKLİTEPE hakkındaki düşüncelerine bir türlü çevresindekileri inandırmayıp oymalı taşı müzeye götürmesi ile keşfedilen tarih dolu GÖBEKLİTEPE’ye gidiyoruz. (Kazı Çalışmaları sebebi ile bazı kısımları Kapalı Olabilir. Müsaitlik doğrultusunda gezi yapılacaktır.) GÖBEKLİTEPE’de sinevizyon gösterileri ve rehber eşliğinde anlatımlar ile Dünya üzerindeki ilk tapınağı içerisinde bulunan oyma resimlerle işlenmiş arkeolojik ve tarih dolu eski insanlığa ait taşları inceliyoruz. Daha sonra GÖBEKLİTEPE’de fotoğraf karelerimizi alarak buradan ayrılıyoruz ve BİRECİK’e gidiyoruz. Soyu tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı ve doğal yaşam çiftliğinde devam ettiren KELAYNAK KUŞLARInın muhteşem doğasında fotoğraflarımızı çekip, yolumuza devam ediyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde ilerlerken adeta cennetten bir köşe olan HALFETİ’ye ulaşıyoruz. 2000 yılında Sular altında kalmış olan HALFETİ’de FIRAT NEHRİ’nin kıyısında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. BARAJ GÖLÜ HALFETİ’de yapacağımız gezi sırasında Rum Kale, sular altında kalan Ulu Camii’nin minaresi ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Tekne turumuz devam ederken 10 dakikalık çay kahve molasının ardından, 1927 yılında “GAZİ” unvanını alan GAZİANTEP’te bulunan otelimize doğru HALFETİ’den ayrılıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da bir restoranda (ekstra) alınacaktır.

*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Şanlıurfa – Gaziantep

*Yolculuk Mesafesi: Turumuzun bugünkü rotası toplamda yaklaşık 250 km’dir.

*Konaklama Oteli: Uğurlu Thermal Resort Spa, The Green Park Hotel, Shimall Hotel vb


7. Gün: Gaziantep - Eskişehir

Gaziantep (Ayıntap) Kalesi – Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi – Sedefçiler Çarşısı – Almacı Pazarı – Bakırcılar Çarşısı – Zincirli Bedesten – Tütün Hanı - Kasteller – Tahmis Kahvesi – Adana – Eskişehir

 


            Siz Değerli Tatilkaresi Turizm Misafirlerimiz ile otelimizde alacağımız sabah kahvaltının ardından, KALE-İ FÜSUN ya da KEFEN KALESİ olarak adlandırılan GAZİANTEP (AYINTAP) KALESİ’ne geçiyoruz. Tarihi GAZİANTEP ÇARŞILARI gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen tarihi BAKIRCILAR ÇARSISINDAN GEÇEREK, ALMACI PAZARINI, ZİNCİRLİ BEDESTENİ görüp 17.yüzyılda TEKKE CAMİİ KÜLLİYE BİNASI içinde aynı zamanda kütüphane olarak kullanılan  TAHMİS KAHVECİSİ olarak bilinen çarşının içerisinde tarih kokan menengiç kahvelerimizi yudumluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Uzun süren bu arada BAKIRLAR, BAHARATLAR, ANTEP FISTIĞI, SEDEF KAKMA İŞÇİLİKLERİ, BAKLAVA ve KATMER alışverişlerimizi yapıp, tadımlıyoruz. Sonrasında TÜTÜN HANI’na giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan KASTELLERİ görüyoruz. Öğlen yemeğimizde, Dünyaca ünlü yöresel ANTEP yemeklerini bir arada alabildiğimiz restoranımızda gidiyoruz (ekstra). Turumuzdaki son tarihi durağımız olan çeşit çeşit mozaiklerin sergilendiği GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni gezerek GAZİANTEP’ten dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Gaziantep’te bir restoranda (ekstra) alınacaktır.

*Akşam Yemeği:  Yolda alınacak olup tur ücretine dahil değildir (ekstra).

*Güzergâh: Gaziantep – Eskişehir

*Yolculuk Mesafesi: Turumuzun bugünkü rotası toplamda yaklaşık 900 km’dir.

*Konaklama Oteli: Tur dönüşü olduğundan bu akşam için konaklama otelimiz bulunmamaktadır.


8. Gün: Eskişehir - Bursa

Bursa


            Geç saatlerde Eskişehir’deki misafirlerimizi bırakıp, sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Bir başka TATİLKARESİ TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlarla Ulaşım Hizmeti,
Araç İçi İkramlar, (Meyve suyu, Cola, Fanta, Çay, Nescafe)
4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
5 Sabah Kahvaltısı,
4 Akşam Yemeği,
Koltuk Sigortası,
Tursab Seyahat Sağlık Sigortası,
Rehberlik ve Refakat Hizmeti.
Tur Boyunca Profesyonel Fotoğraf ve Video Çekimleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar,
Tüm Öğle Yemekleri,
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Turlar,

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 25 Haziran • 09, 23 Temmuz • 06, 20 Ağustos • 03, 17 Eylül • 01, 15 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  25.06.2021 4 - 5* Oteller1799.00 TL- ---Taksitler »
  09.07.2021 4 - 5* Oteller1799.00 TL- ---Taksitler »
  23.07.2021 4 - 5* Oteller1799.00 TL- ---Taksitler »
  06.08.2021 4 - 5* Oteller1799.00 TL- ---Taksitler »
  20.08.2021 4 - 5* Oteller1799.00 TL- ---Taksitler »
  03.09.2021 4 - 5* Oteller1799.00 TL- ---Taksitler »
  17.09.2021 4 - 5* Oteller1799.00 TL- ---Taksitler »
  01.10.2021 4 - 5* Oteller1799.00 TL- ---Taksitler »
  15.10.2021 4 - 5* Oteller1799.00 TL- ---Taksitler »

  Yorumlar


  Gizemli Gap Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  COVİD–19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

   

  • Turlarımıza katılan misafirlerimize Kişisel Hijyen Seti verilecektir. (Maske, Dezenfektan veya Kolonya vb.)
  • Turlar öncesinde araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.
  • Tur programlarında belirlenen otel, restaurant ve alışveriş mekanları Covid–19 tedbirlerine uygun işletmeler arasından tercih edilmektedir.
  • Araçlarımıza biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup, bu uygulama tur boyunca her gün rutin olarak tekrarlanacaktır.
  • Paket tur satın alan misafirlerimizin otobüs veya diğer ulaşım araçlarına binişleri öncesinde biniş noktalarımızda tur ulaşım aracına kabul formu görevli personeller tarafından paylaşılarak imzalatılacaktır.
  • Misafirlerimiz ve personelimizin maske kullanımı zorunludur.
  • Araçlarımızın ön kapı ve arka kapı bölümlerinde araca binişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulmaktadır.
  • Araçlarımızda tek kullanımlık bardak su haricinde ikram dağıtılmayacaktır.
  • Turlarımızın da belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.
  • Rezervasyonunuzu oluşturma sırasında Tatilkaresi Turizm personelleri tarafından HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama yapıldıktan sonra rezervasyon kesinleştirilir.

  İptal Şartları

  Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Tatilkaresi Turizm misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız. 3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmakadır. 3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir. Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız  hareket saatinde  hareket etmektedir. Yol yoğunluğu ve trafik gibi sebeplerden aracın gecikmesi durumundan acente sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

  Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.  Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  Tatilkaresi Turizm kesinlikle sorumlu değildir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 14/11/2018 tarihinde hazırlanmıştır.