Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

1 Oda, 2 Yetişkin
Ana Sayfa»Antalya»Alanya»Okurcalar »Orange County Alanya
Fiyatı Sorunuz
8.8 Çok İyi

Genel Bilgiler

Denize sıfır konumlandırılmış farklı mimarisi ile masmavi denizin yarattığı derin huzur ve Orange County Hotels’in kendine özgü hareketli tatil konseptini birleştirdiği, kısacası huzur ve eğlencenin mükemmel dengesini yakaladığı Orange County Alanya ile unutulmaz bir tatil hatırası sizi bekliyor. 

GİRİŞ / ÇIKIŞ PROSEDÜRLERİ

C/in saati 14:30, C/out saati 11:30

Giriş günü sabah saat 07:00’den önce gelip, otel hizmetlerden faydalanmak isteyen misafirlerden extra ücret alınır. Sabah 07:00’den sonra gelen misafirlere sarı kol bantı takılır ve tüm konsept hizmetlerinden (alkollü içecekler hariç) ücretsiz olarak faydalanabilirler ve odaları hazırlanana kadar otel alanlarını kullanabilirler.

Çıkış günü c/out eden misafirlere sarı kol bantı takılır, tüm konsept hizmetlerinden (alkollü içecekler hariç) ücretsiz olarak faydalanabilirler ve en geç saat 19:30’a kadar restoran ’ta girmeleri durumunda ücretsiz olarak akşam yemeğinden faydalanabilirler ancak, 19:30’dan sonra akşam yemeği almak isteyen misafirlerden extra ücret alınır.

Toplantı Salonları

 

Toplamda 850 m²’lik alanı ile 1  adet toplantı salonuyla ihtiyacınıza göre ayarlanabilen oturma düzeni ve ileri teknoloji ekipmanları sayesinde başarılı bir organizasyon için ihtiyacınız olan her şeyi Orange County Alanya’da bulabilirsiniz.

Salonlar

 • Sınıf Düzeni - 200 Kişi Kapasite
 • Banket Düzeni - 350 Kişi Kapasite
 • Tiyatro Düzeni - 450 Kişi Kapasite
 • Kokteyl Düzeni - 450 Kişi Kapasite
 • U Düzeni - 200 Kişi Kapasite

Salon Ekipmanları: Telsiz Mikrofon - Kablolu Mikrofon - Kablolu Mikrofon Ayağı - Barkovizyon Perdesi (4x3 m) - Barkovizyon Perdesi Portatif (2x2 m) - DVD Oynatıcı - Ses Sistemi - Taşınabilir Ses Sistemi -PC - LCD TV - Tepe Göz Projektör - Flipchart

Önemli Bilgiler

 • Erken giriş ve geç çıkış yapacak misafirler için ilave ücret uygulaması yapılacaktır.
 • Misafirlerin odalarını boşaltma saati 11:30'dur. 
 • Çıkış günü c/out eden misafirlere sarı kol bantı takılır, tüm konsept hizmetlerinden (alkollü içecekler hariç) ücretsiz olarak faydalanabilirler ve en geç saat 19:30’a kadar restoran ’ta girmeleri durumunda ücretsiz olarak akşam yemeğinden faydalanabilirler ancak, 19:30’dan sonra akşam yemeği almak isteyen misafirlerden extra ücret alınır.

“ Otel değişen operasyon koşullarından dolayı konsept üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar”

Tüm yıl boyunca hizmet veren tesislerin bazılarında; 01.04 - 31.10 tarihleri arası konaklamalarda Yaz Konsepti Yaz konseptlerinde farklılıklar olabilir. Detaylı konsept bilgisi veya ücretli - ücretsiz hizmetlerle ilgili bilgileri ofislerimizden, kataloglarımızdan veya satış danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Tesislerin sezon içerisindeki uygulayacağı konsept içeriğini, misafirlerimizin sağlıklı bir tatil geçirebilmeleri adına, tesislerin almış olduğu Covid-19 Tedbirleri kapsamında ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu genelgeler doğrultusunda tesis içi bazı üniteler tesis yönetimi tarafından kullanıma kapatabilir veya sınırlayabilirler.

Otel Konsepti

Ultra Her Şey Dahil Ana Restoran

Sabah Kahvaltısı 07:00-10:00
 
Öğle Yemeği 12:30-14:30
 
Akşam Yemeği 18:30-21:00
 
Gece Yemeği 00:00-01:00
 
Geç Kahvaltı10:00-10:30

Snack Barlar

Pastane 14:00-17:00
 
Dondurma13:00-17:00
 
Pizza Servisi 12:00-16:00
 
Döner Servisi12:00-16:00
 
Gözleme11:00-14:00
 
Özel Kahve Servisi10:00-17:00
 
Makarna Evi12:00-16:00

Barlar

Lobby Bar08:00-00:00
 
İskele Bar10:00-18:00
 
Beach Bar 10:00-18:00
 
İskele Bar21:00-00:00
 
Snack Bar 12:00-17:00
 
Sports Bar10:00-00:00
 
Irish Kokteyl Bar20:00-00:00

A La Carte Restoranlar

Balık A La Carte Restoran 19:00-21:00
 
Osmanlı A La Carte Restoran 19:00-21:00

ULTRA ALL INCLUSIVE

 

 • Orange County Alanya “Ultra All Inclusive” sistemi uygulanmaktadır.
 • Bu sistemin amacı misafirlerin beklentilerini kusursuz hizmet anlayışıyla karşılamaktır.
 • Ultra All Inclusive konsept dahilinde Otel menülerinde kırmızı yazı ile belirtilmiş olan yiyecek ve içecekler ekstra ücrete tabiidir. 
 • Restoran ve barlarda sunulan ürünlerin içerik ve çeşitleri, Mart, Nisan, Kasım aylarını içeren sezon öncesi ve sonrası dönemlerde değişiklik gösterebilmektedir.  Barların ve restoranların açılış – kapanış saatleri ve yerleri, otel yönetimi tarafından hava ve mevsim şartlarına göre değiştirilebilir. 
 • Restoran ve barlarda içecekler garsonlar tarafından masalara servis edilmektedir.
 • Otelde servis edilen 12 yıl üzeri Premium içecekler ücretlidir. 
 • Açık büfede diyet ürünler mevcuttur.
 • Tüm restoranlar da kıyafet uygulaması bulunmaktadır.
 • ·”Misafirlere çıkış günü sarı kol bandı takılır. Sarı kol bandı olan misafirlerin alkol tüketme ve akşam yemeği (19:30) hakları yoktur. Otel alanlarında dolaşabilirler. “
Aktiviteler

SPA & WELLNESS
1200 m²'lik üzerine Feng Shui felsefesine göre inşa edilmiş olan Spa Merkezi sadece kapladığı alan itibariyle değil, sunduğu servis seçenekleriyle ödüllü bir SPA merkezidir.

Uzakdoğu terapilerinin yanı sıra tüm Avrupa masaj ve bakımlarının sunulduğu Spa merkezinde ayrıca, misafirlerin isteği doğrultusunda kişisel bakım programları hazırlanıyor.

Dünya terapi bakımlarının Spa ayrıcalığı ile sunulduğu merkez; Hint, Tayland, Endonezya ve Avrupa masajlarından oluşan karma bir bakım konseptine sahip. SPA Merkezi'nde uzman terapistler eşliğinde sorunlu bölgeler belirleniyor ve klasik masajlar, Laboratoire bakımları ve aletli masaj teknikleriyle tedaviye yönelik uygulamalar yapılıyor. Hamam, sauna, buhar odası, dinlenme odaları, masaj odası, klasik masaj odaları, kapalı havuz, cilt ve vücut bakım odaları, Tai masaj odaları, klasik masaj odaları, Hint masajı, misafirlerine kusursuz hizmet sunuyor.

Spa Merkezi özel işletmeye tabi. Masaj ve Kese ücretlidir. Rezervasyona bağlı olarak hizmet vermektedir. Hamam, Sauna ve buhar odası ücretsiz.


SPOR
Konukları Spa merkezi içinde bulunan Fitness Center’da koşu bandı, dikey kondisyon bisikleti, yatay kondisyon bisikleti, kürek, step, merkez çok amaçlı gym aleti, halter sehpası, dumble set, chest press, shoulder press, leg press, seated row, leg extension, leg curl, flat bench, vertical knee raise, adjustable bench mevcuttur. Ayrıca misafirler günlük aktiviteler arasında bulunan sabah jimnastiği, dart, water polo, su jimnastiği, su topu, havuz oyunları, dans kursları, step gibi çeşitli etkinliklere katılarak günlerini keyifli hale getirmektedir. Ayrıca haftanın 2 günü gündüz profesyonel spor hocaları ile Kangoo Jump aktivitesi yapılmaktadır.

Fitness Center ücretsiz ve kişisel kullanım ve sorumluk dahilinde.

 

EĞLENCE

 • Çift ve Çocuklu Ailelerin olacağı 2022 senesinde Mini Club ve Animasyon Show’lara ağırlık verilecektir. Sahne alması planlanan gruplar SİRK, AKROBASİ, SİHİRBAZ tarzı showlar ayarlanacaktır.
 • Gündüzleri İskelede; sahne alacak showların whork shop, oryantal show, dans yarışmaları GAG’ler veya parodiler olacaktır.
 • Akşam event ve şovlar ana sahnede yer alacaktır. Her hafta her gün faklı konseptlerde müzik yapacaklardır.
 • Show grupları
 • Çocuk festivali haftada 1 iskele düzenlecek olan programda şişme oyunlar, maskotlar, çoçuk sihirbazı showları sunumları olacaktır.
 • Haftanın 2 günü şişme havuz oyunu çouklara ve yetişkinler için.
 • Gündüzleri GAG’ler ve Çocuklara yönelik kostümlü aktiviteler olacaktır, çocuklar çok eğlenmemiş olacak.
 • Çocuklar için her akşam çocuk discosu ana sahnede muhteşem show’lar eşliğinde yapılacaktır.


ÖZEL ORGANİZASYONLARI

Misafirlerin gündüzleri havuz zengin gündüz animasyon aktiviteleri ve her türlü sportif faaliyet ile vakit geçirmeleri sağlanırken; akşamları uluslararası animasyon ekibinin hazırladığı zengin şov programları, dans şovları, canlı müzik ve çocuklara özel Mini Club show’ları ile 2022 yaz döneminde Orange County Alanya’da konaklayan misafirler gönüllerince eğlenecekler ve unutulmaz bir tatil yaşayacaklar.

İskele Lounge Canlı Müzik

Orange County Alanya’da Haftanın 3 günü İskele Lounge’ta Dünya müzikleri ile konser havasında Canlı Performanslar sizleri bekliyor.

Otel yönetimi gerçekleştirilecek olan hizmet ve aktiviteleri, pandemi yönetmeliklerine ve hava koşullarına göre değiştirme hakkına sahiptir.

 

ÇOCUK ANİMASYONU / MİNİ KULÜP

 

 • Çocuklara – maksimum eğlence, ebeveynlere – maksimum huzur!
 • Profesyonel ekiplerle ve 2022’de tamamen yenilenmiş Mini Klubü çocukların eğlenceli vakit geçirebilmeleri için tasarlanmıştır.
 • Çocuklar için çeşitli oyunlar ve yarışmalar hazırlanır Korsanlar ve Kızılderiler oyunu, boyama, çocuk festivali, havuz şişme oyunlar, kostüm partiler, küçük şefler kendi elleriyle kurabiye ve pizza yapabilirler, akşam minik misafirlerimiz mini disko keyfini yaşarlar.
 • Orange County Alanya otelimizde 10:00 - 17:00 saatleri arasında mini club hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Mini kulüpte 4-12 yaş arası minik misafirlere Türkçe, Almanca, Rusça ve İngilizce dillerinde hizmet verilmektedir. Bu sayede minik misafirlerin kendi dilinde hizmet alması mümkün hale gelir. (2 - 3 yaş arası çocuklar için ebeveynlerinden birinin bulunması gerekmektedir)
 • Mini kulüp özellikleri ve verilen hizmetler, sezondaki hava durumuna göre değişiklik gösterebilir.
 • Çocuk havuzu / Aqua Park / Baby Beach
 • Çocuk havuzu eğlenceli ve keyifli su aktiviteleri ile minikleri rüya gibi bir gün bekliyor...
 • Mantar duş, korsan gemisi, su canavarları ve küçük kaydıraklar ile çocuklarınız suyun en eğlenceli hali ile tanışacak.
 • Akdeniz'in incecik kumlarında minik misafirlerimize ayrılmış olan özel bebek plajımızda güvenli huzurlu bir tatil yaşayacaklar.


ÜCRETLİ AKTİVİTE & HİZMETLER

 • Loca: İskele ve Havuz Bölgesinde Vip Hizmet
 • Çamaşır Yıkama Ve Ütüleme Hizmeti: 09:00 - 16:00 Saatleri Arasında
 • Telefon & Fax
 • Sağlık Hizmetleri

ÜCRETSİZ AKTİVİTE & HİZMETLER

 • Masa Tenisi
 • Fitnes Center
 • Su Kaydırakları
 • Açık Otopark(Sınırlı Sayıda Yer Vardır)
 • Hamam
 • Sauna
 • Buhar Odası
 • Kablosuz İnternet
 • Elektronik Kasa(Oda'da)
 • Plaj Havlusu (Havlu kartıyla günde bir defa değiştirilir)
 • Şezlong ve Şemsiye
Plaj ve Havuz Bilgisi

PLAJ
Plaj sadece otel konuklarının kullanımına özel, 100 m uzunluğunda, plaj çakıl kum karışık. Şezlong ve güneşlik şemsiye ücretsiz, plaj havlusu kartıyla alınır günde bir defa değiştirilir. Sahilde duşlar, soyunma kabinleri, gün boyu görevli cankurtaran hizmetleri mevcuttur.

HAVUZLAR

 • Açık Yüzme Havuzu: 2.200 m² / 140 cm derinliğinde ve tatlı sudur.
 • Kaydırak Havuzu: 273 m² / 110 cm derinliğinde ve tatlı su ve ısıtmalıdır.
 • Kapalı Yüzme Havuz: 500 m² / 140 cm derinliğinde, tatlı su ve ısıtmalıdır.
 • Çocuk Yüzme Havuzu: 150 m² / 110 cm derinliğinde ve tatlı su ve ısıtmalıdır.

Kapalı havuz yaz sezonunda hizmet vermemektedir. Açık havuzda 4 adet su kaydırağı mevcuttur.

 

PAVILLION HİZMETLERİ

 

 • Pavillionların tamamı rezervasyonlu ve ücretli olarak hizmet vermektedir.
 • Özel ikramlar ve içecekler ile menü sunulmaktadır ve her menü farklı fiyatlandırılmaktadır.
 • Pavillion Rezervasyonlar konaklama sırasında yapılmaktadır.
 • 08:30-18:00 saatleri arasında İskele hizmet vermektedir.
 • Soyunma kabinleri bulunmaktadır.
 • 10:00 – 18:00 saatleri arasında VIP iskele hizmete açıktır.
 • Nevresim ve havlular sadece bu bölgeye özel olarak kullanıma sunulmaktadır.
Konum Bilgisi
 • İlçe Merkezi
 • Alanya: 30 km
 • Manavgat: 30 km
 • Hava Limanı
 • Antalya Havalimanı: 90 km
 • Gazipaşa: 73 km
 • Plaj / Deniz
 • Denize: 0 km
Yeme-İçme Bilgisi

ULTRA ALL INCLUSIVE

Orange County Alanya “Ultra All Inclusive” sistemi uygulanmaktadır.

Bu sistemin amacı misafirlerin beklentilerini kusursuz hizmet anlayışıyla karşılamaktır.

Ultra All Inclusive konsept dahilinde Otel menülerinde kırmızı yazı ile belirtilmiş olan yiyecek ve içecekler ekstra ücrete tabiidir.

 

Restoran ve barlarda sunulan ürünlerin içerik ve çeşitleri, Mart, Nisan, Kasım aylarını içeren sezon öncesi ve sonrası dönemlerde değişiklik gösterebilmektedir.  Barların ve restoranların açılış – kapanış saatleri ve yerleri, otel yönetimi tarafından hava ve mevsim şartlarına göre değiştirilebilir.  Restoran ve barlarda içecekler garsonlar tarafından masalara servis edilmektedir.  Otelimizde servis edilen 12 yıl üzeri Premium içecekler ücretlidir.  Açık büfemizde diyet ürünler mevcuttur.  Tüm restoranlarımızda kıyafet uygulaması bulunmaktadır.

Balayı Bilgisi

BALAYI SERVİSİ

 • Hızlı C/IN
 • Odaya özel ikram kutusu (çikolata, çerez, magnet ve şampanya)
 • Konaklama sırasında uygun olan bir akşam ücretsiz A’la Carte Restoran
 • Çiçek aranjman, temalı kapı ve oda süslemesi. Bornoz, terlik, özel banyo set-up
 • Spa merkezinde %20 indirim.

Antalya Uzaklık105.00 KM
Alanya Uzaklık30.00 KM
Antalya Havalimanı Hava Alanı90.00 KM
Alanya Terminal31.50 KM
Haritada Göster

Otel Özellikleri

Çocuklar İçin
 • Bebek Bakıcısı *
 • Bebek Yatağı
 • Çocuk Animasyonu
 • Kaydıraklı Havuz
 • Mini Club
 • Oyun Parkı
Oda Özellikleri
 • Balkon
 • Banyo-Duş
 • Banyo-Küvet
 • Engelli Odası
 • İnternet
 • Kiralık Kasa
 • Merkezi Klima
 • Minibar
 • Split Klima
 • Televizyon
 • Uydu sistemi *
 • Wireless
Otel Özellikleri
 • A La Carte Restoran *
 • Açık Restoran
 • Animasyon
 • Araba Kiralama *
* ile işaretlenmiş olanlar ücretlidir.

Yorumlar

Önemli Notlar

Yorum Yap

Bu otel için toplam puanınız

Hizmet Kalitesi Nasıldı?

Odaların Temizliği Nasıldı?

Yemekler Nasıldı?

Otelin Konumu Nasıldı?